Świętokrzyska Halowa Liga Firm

Przystępując do rozgrywek Świętokrzyskiej Halowej Ligi Firm w sezonie 2014/2015 byliśmy pełni optymizmu, ponieważ nie dosyć że w zeszłym roku debiutując w tych rozgrywkach zajęliśmy drugie miejsce w 3 lidze które dało nam awans do 2 ligi, to jeszcze w tym roku mieliśmy nie zwykle wyrównany skład i wszelkie predyspozycje do tego, aby awansować do 1 ligi.

Niestety początek rozgrywek nie poszedł po naszej myśli ponieważ nasza drużyna przegrała inauguracyjny mecz, ale już poźniej z meczu na mecz coraz lepiej rozumieliśmy się na boisku(a nie którzy z nas grali ze sobą pierwszy raz w tym składzie), owszem były też błędy, ale zostały zdecydowanie zakamuflowane przez ilość pozytywów w naszej grze.

Kiedyś ktoś powiedział, że „mistrzostwo zdobywa się nie wygrywając z najlepszymi, tylko nie tracąc punktów z tymi najsłabszymi” i powiem, że jest w tych słowach ukryta prawda, dlatego właśnie tak staraliśmy się grać.

W dwóch kolejnych kolejkach niestety straciliśmy punkty z ekipami z dolnych rejonów tabeli i okazało się że te stracone punkty zaważyły właśnie o tym iż nie mogliśmy włączyć się do walki o awans do pierwszej ligi, wtedy też nasze przedsezonowe marzenia prysły niczym mydlana bańka, ale mimo tego do końca walczyliśmy o jak najlepszy wynik i w konsekwencji tego zajęliśmy 8 miejsce(na 18 zespołów).

Dla drużyny z takimi aspiracjami miejsce w końcowym rozrachunku to nie tylko porażka ale przede wszystkim ogromne rozczarowanie. Jedyną okolicznością łagodzącą jest to, że jesteśmy zespołem złożonym w większości ze studentów którzy mają swoje obowiązki(studia, praca)a także to ze zawodnicy grający w klubach nie zawsze mogli być na meczach ze względu na sprawy klubowe(treningi, sparingi)i dlatego też absencja zawodników była widoczna na meczach(zwłaszcza gdy musieliśmy grać w pięciu bez zmian). Poza tym większość z nas grała ze sobą pierwszy raz w tym składzie(do tego chciałbym zauważyć, że na palcach jednej ręki można policzyć zespoły, które w pierwszym sezonie swojego grania w drugiej lidze od razu wywalczyły awans). Mogę jednak śmiało powiedzieć, że w drużynie na pewno drzemie ogromy potencjał i szkoda było by go zmarnować. Także uważam że jeśli zespół będzie ze sobą trenował w dalszym ciągu w tym składzie to wynik końcowy w przyszłym sezonie powinien być zdecydowanie lepszy od osiągniętego w tym roku.

AZS UJK Kielce w Świętokrzyskiej Halowej Lidze Firm w sezonie 2014/15 reprezentowali: Mateusz Machnicki, Patryk Nowak, Tomasz Równicki, Mateusz Jędrocha, Wojciech Zuba, Piotr Niżnik, Dawid Karyś, Łukasz Kwiecień, Przemysław Gnat, Jakub Dąbrowski, Arkadiusz Foks, Łukasz Gołuch, Artur Zaganiacz, Jakub Jastrzębski, Sławomir Krupa(kapitan).
Drużynę prowadził trener Włodzimierz Sterkowicz.