Baraże

Jak co roku jesienno-zimowo-wiosenne rozgrywki sportowe w futsalu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. W tym roku było już to widać podczas zgłaszania zespołów-o możliwość grania w Lidze UJK ubiegało się w meczach barażowych 20 ekip walczących o 6 miejsc. Sztuka ta udała się zespołom:Narix(grali rok temu w Lidze), DA Kielce, Ale nie przyszli(w zeszłym roku Eleganckie Chłopaki), Cannabis Team, Nankatsu(3 miejsce w 2014 jako Ziomki Piorunochronki)i Ratownictwo Medyczne I rok.

Liga UJK jest sposobem na spędzenie aktywnie wolnego czasu po całym dniu zajęć, gdzie można przyjść i pograć ze znajomymi w piłkę, a przy okazji także powalczyć o miano najlepszej drużyny na Uczelni.

Aby studenci nie mieli problemów z występowaniem w rozgrywkach na ich prośbę mecze są rozgrywane między godz. 20.15 a 21.45 w każdą środę, co pozwoli każdemu chętnemu studentowi wziąć w nich udział.

Patrząc na poczynania zespołów na „rynku transferowym” tegoroczne rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Liga ma na celu popularyzację piłki nożnej halowej wśród „młodzieży” studenckiej, co powinno udać się zrealizować znakomicie, ponieważ co tydzień w rozgrywkach uczestniczy około 100 studentów, którzy poprzez zdrową sportową rywalizację uczą się odpowiedzialności oraz współpracy w grupie.

Ligę UJK która jest organizowana przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, prowadzą studenci wraz z absolwentami co dla nich jest prawdziwą pasją, a opiekę nad nimi sprawuje mgr Włodzimierz Sterkowicz, który podczas trwania rozgrywek, może wyłowić jakieś „perełki”, mogące dostać szansę gry w reprezentacji Uczelni.

Pozostaje mi tylko życzyć wam grom bramek, pięknych akcji, efektownych pard bramkarskich, moc emocji a przede wszystkim bardzo dobrej zabawy, bo przecież tak naprawdę o to w tym wszystkim chodzi.

No i oczywiście raz jeszcze gorąco wszystkich serdecznie zapraszam, co środę między godziną 20.15 a 21.45 na Halę VI L.O. im. J. Słowackiego przy ul. Gagarina 5 na rozgrywki Ligi UJK w Futsalu.

Obrońca mistrzowskiego tytułu - drużyna AC Kielce(mistrz Ligi UJK w Futsalu 2013/14)