Liga Mistrzów UJK w Futsalu

W środę 28 października 2015 r. odbyła się inauguracja rozgrywek uczelnianych w futsalu. Tegoroczne zawody są jubileuszowe ze względu na to iż jest to 25 edycja Ligi UJK. Okoliczności są bardzo sprzyjające ponieważ od tego roku całość rozgrywek będzie się toczyć na nowo oddanym obiekcie – Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK Kielce.
Ponieważ było dużo chętnych zespołów do gry to została zupełnie zmieniona formuła rozgrywek ażeby każdy dostał szansę wystąpienia w zawodach. W tym roku w rozgrywkach uczestniczy 16 zespołów podzielonych na 4 grupy które grają na wzór piłkarskiej Ligi Mistrzów, stąd też ich nazwa została przemianowana z Ligi UJK na Ligę Mistrzów UJK.
Z zeszłorocznej edycji Ligi UJK w Lidze Mistrzów UJK grają zespoły: AC Kielce(mistrz Ligi UJK 2015); No Name(vive-mistrz Ligi UJK 2015); RatMed(brązowy medalista Ligi UJK 2015)oraz Narix(6 drużyna Ligi UJK 2015). Z reszty zespołów jeszcze tylko 4 grały w barażach, zaś pozostała 8 to są absolutni debiutanci. Na szczególną uwagę zasługują zespoły: Dajcie Nam Wygrać(drużyna żeńska)oraz Liworno(drużyna w całości złożona ze studentów z Ukrainy)-taki przypadek ma miejsce pierwszy raz w historii tych rozgrywek, na domiar czego obydwie drużyny spotkają się razem ze Sobą w grupie.
Celem rozgrywek jest popularyzacja piłki nożnej wśród studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach jako formy aktywnego wypoczynku po zajęciach.
Ligę Mistrzów UJK w Futsalu organizuje Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK Kielce, zaś jej pomysłodawcą i zarazem opiekunem jest mgr Włodzimierz Sterkowicz, który prowadzi rozgrywki wraz z pomocą studentów oraz absolwentów.
Mecze odbywają się w Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach znajdującego się przy ulicy Świętokrzyskiej 21h w środy; godz. 18:20-20.

Mistrz Ligi UJK w Futsalu 2015 - drużyna AC Kielce