Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej

W dniach 29 - 31 maja 2016 r. w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej - Półfinał C. Wystąpiły w nim najlepsze drużyny z województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.
Nasza drużyna trafiła do grupy B gdzie miała za przeciwników: Uniwersytet Rzeszowski, Akademię Górniczo - Hutniczą z Krakowa, Politechnikę Lubelską i Politechnikę Krakowską.

Wyniki naszej drużyny:
Uniwersytet Rzeszowski - UJK Kielce 7:0(3:0)
UJK Kielce - Politechnika Lubelska 0:1(0:0)
Politechnika Krakowska - UJK Kielce 0:1(0:0)Paprocki
UJK Kielce - AGH Kraków 0:3(0:1)

W ostatecznym rozrachunku drużyna AZS UJK Kielce uplasowała się na miejscach 7-8 w półfinale C. Do finału w Gdańsku awansowali: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej z Lublina, Akademia Wychowania Fizycznego z Krakowa, Uniwersytet Rzeszowski i Akademia Górniczno - Hutnicza z Krakowa.
Drużynę AZS UJK Kielce prowadził trener Włodzimierz Sterkowicz a jej barwy reprezentowali: Sebastian Dobrodziej, Łukasz Misiara, Dawid Kawiński, Kamil Mech(kapitan), Jakub Leśnikowski, Michał Łękawski, Piotr Niżnik, Kamil Olszewski, Robert Szymański, Kamil Kosela, Karol Gilewski, Piotr Paprocki, Filip Jarosiński, Karol Nieszporek, Adam Zawierucha oraz Rafał Krzysztofik. Kierownikiem drużyny był Sławomir Krupa.