Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet

Od 4 do 7 lutego 2016 r. w Katowicach odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet - Strefa B.
Wystąpiły w nich drużyny z województw: podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, opolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz małopolskiego. Nasza drużyna trafiła do grupy B gdzie miała za przeciwników: Uniwersytet Przyrodniczy z Lublina, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Pedagogiczny z Krakowa.
Wyniki naszej drużyny w grupie B:

UPr Lublin - UJK Kielce    1:2(1:1) Bednarz, Majecka
UJK Kielce - UO Opole     1:3(0:1) Majecka
UPe Kraków - UJK Kielce 4:1(2:0) Majecka

Nasza ekipa zajęła w tej grupie 3 miejsce dzięki czemu awansowała do dalszej rundy tym razem trafiając do grupy R i mając tam za przeciwników: Państwową Wyższą Szkoła Zawodową z Tarnowa oraz Politechnikę Lubelską.
Wyniki naszej drużyny w grupie R:

UJK Kielce - PWSZ Tarnów 1:1(0:0) Szumska
Pol Lubelska - UJK Kielce   2:3(0:2) Olesińska 2, Majecka

Wyniki te sprawiły, że nasze dziewczyny mogły zagrać o 13 miejsce w turnieju gdzie przyszło im się zmierzyć z Akademią im. Jana Długosza z Częstochowy.
Mecz o XIII miejsce:

AJD Częstochowa - UJK Kielce 6:0(1:0).

W ostatecznym rozrachunku drużyna AZS UJK Kielce zajęła 14 miejsce w strefie B(południe)Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. Jak na absolutny debiut w imprezie takiej rangi dziewczyny osiągnęły całkiem niezły wynik.

UJK Kielce prowadzone przez trenera Włodzimierza Sterkowicza reprezentowały: Sara Hałasa, Magdalena Płyta,
Sonia Szular, Natalia Wesołowska, Daria Bednarz, Magdalena Moskwa, Adrianna Majecka, Patrycja Szumska oraz Justyna Olesińska(kapitan).